Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMaszyny górnicze z Polski na indyjskim szlaku

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2019-10-29 13:41:28
targi, kalkuta, indie, ime kolkata, maszyny górnicze, górnictwo, maszyny i urządzenia, polskie maszyny, polskie stoisko narodowe, materiały informacyjne, konferencja prasowa, program promocji branży maszyn i urządzeń, zbh mumbaj, polska agencja inwestycji i handlu, paih, bpp, 2019

W dniach 6-9 listopada 2019 r. Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A. zorganizuje stoisko informacyjno-promocyjne na targach branży maszyn i urządzeń górniczych - IME Kolkata w Indiach.

IME KOLKATA

IME 2019 to już 8. edycja międzynarodowych targów górnictwa, sprzętu, minerałów i metali. Poprzednia edycja, która odbyła się w 2017 r. przyciągnęła zagranicznych wystawców z 20 krajów, którzy zajęli powierzchnię ponad 20 tys. m2. Liczbę zwiedzających oszacowano na ponad 18 tysięcy. W ocenie organizatorów targi te były niewątpliwym sukcesem.

 

Równolegle z każdą edycją targów odbywa się Azjatycki Kongres Górniczy, w tym roku również po raz ósmy.

 

IME Kolkata to już ostatnie wydarzenie targowe w tym roku, podczas którego zostanie zorganizowane polskie stoisko informacyjno-promocyjne w ramach Branżowego Programu Promocji branży maszyn i urządzeń. Zamyka ono dwuletni program promocji branży maszynowej.

 

Maszyny i urządzenia od kilku lat stale utrzymują się na drugim miejscu jako najważniejsze polskie produkty eksportowe z przeznaczeniem na rynek indyjski. W roku 2018 polski eksport maszyn i urządzeń elektrycznych osiągnął wartość 68,7 mln USD, co stanowi 8,9% ogólnego eksportu do Indii. Natomiast eksport maszyn i urządzeń mechanicznych w roku 2018 wygenerował przychód o wartości 142,7 mln USD, osiągając 18,6% wkładu w polski eksport do Indii.

 

Więcej informacji dot. sektora maszynowego w Indiach i perspektyw związanych ze współpracą polsko-indyjską w artykule pt. "Perspektywa współpracy polsko-indyjskiej w obszarze sektora maszynowego".

 

IME KOLKATA  - press briefing

 

Uczestnictwo w imprezie w Indiach stanowić będzie dobrą okazję do zaprezentowania działalności Zagranicznego Biura Handlowego PAIH S.A. w Mumbaju. Polscy przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie placówki PAIH S.A. przy nawiązywaniu kontaktów biznesowych na rynku indyjskim.

 

Stoisko organizowane przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu będzie się znajdowało w hali RED, nr B10. Oprócz polskiego stoiska narodowego, dwie polskie firmy będą miały swoje indywidualne stoiska: Zamep (B03) i MDJ Electronic (B05).

 

Drugiego dnia targów (7 listopada br.) na stoisku narodowym zostanie zorganizowany briefing prasowy dla przedstawicieli mediów oraz lokalnych instytucji otoczenia biznesu. Podczas spotkania ekspert branżowy - dr Marek Moroń - zaprezentuje potencjał polskiego sektora branży maszyn i urządzeń górniczych. W tegorocznej edycji targów oprócz stoiska organizowanego przez PAIH S.A. będzie obecnych jeszcze kilkoro wystawców indywidualnych z Polski. Każdy odwiedzający targi będzie mógł uzyskać szczegółowe informacje nt. polskiego przemysłu maszynowego na stoisku PAIH S.A. Przez cały czas trwania targów na pytania wszystkich zainteresowanych będzie odpowiadał ekspert branżowy. Na stoisku będzie można również zapoznać się z materiałami promocyjnymi polskich firm, ulotkami oraz katalogami, jak również obejrzeć filmy promujące krajowych producentów.

 

 

Tegoroczne targi IME zorganizowane zostaną w dniach 6-9 listopada 2019 r. w Eco Park Rajarhat (Kalkuta, Indie).

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Produkcja elektroniki przemysłowej i oprogramowania

KSK Developments specjalizuje się w produkcji elektroniki przemysłowej i oprogramowania z element...
Polska - ZABRZE 2021-01-22 Dodał: Paweł Kasperek IT/ICT, Transport i logistyka, Budownictwo, Maszyny i urządzenia, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Produkcja elektroniki przemysłowej i oprogramowania

KSK Developments specjalizuje się w produkcji elektroniki przemysłowej i oprogramowania z element...
Polska - ZABRZE 2021-01-22 Dodał: Paweł Kasperek IT/ICT, Transport i logistyka, Budownictwo, Maszyny i urządzenia, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Mobilny system dezynfekcji

Mobilny system dezynfekcji
Polska - OPOLE 2021-01-02 Dodał: Jacek Wróbel Maszyny i urządzenia, Produkcja i przetwórstwo metali, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert