Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolskie maszyny w Azji Środkowej

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2018-11-30 11:25:06
targi, targi rolne, targi rolnicze, ałmaty, kazachstan, agroworld, agroworld kazakhstan, worldfood kazakhstan, rolnictwo, maszyny i urządzenia, promocja polskiej branży maszyn i urządzeń, polskie stoisko narodowe, materiały informacyjne, filmy promocyjne, konferencja prasowa, briefing prasowy, spotkania b2b, polskie firmy, maszyny, urządzenia, maszyny rolnicze, zbh astana, polska agencja inwestycji i handlu, paih, 2018, bpp

W dniach 31 października - 2 listopada 2018 r. w Ałmatach odbyła się 13. Międzynarodowa wystawa rolnicza w Azji Środkowej pod nazwą AgroWorld Kazakhstan. Targi te są częścią WorldFood Kazakhstan - imprezy skupiającej 5 wydarzeń targowych powiązanych z rolnictwem od maszyn rolniczych, poprzez produkcję rolną, aż po zagadnienia łańcuchów chłodniczych i pakowania żywności.

AgroWorld Kazakhstan stanowi platformę wymiany informacji o nowościach i innowacjach w branży rolnej. Na ceremonii otwarcia targów był obecny Radosław Gruk - Konsul Generalny RP w Ałmaty. Konsul odwiedził stoisko PAIH S.A. oraz stoiska polskich przedsiębiorców. Warto podkreślić, że na paralelnych targach (FoodExpo Qazaqstan) w ramach WorldFood Kazakhstan polskich producentów rolno-spożywczych promowało na swoim stoisku Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jak powiedział Radosław Gruk: "Przedmiotowe targi są ważnym bodźcem, wpływającym na ekonomikę i rozwój Kazachstanu. Obserwuję, że liczba polskich przedsiębiorców na rynku kazachskim z roku na rok się zwiększa, a te targi są jednym z czynników, który wpływa na taki wzrost".

 

Liczna reprezentacja polskich firm maszynowych (6 firm prezentowało się na własnych stoiskach) ze strony przedsiębiorców stanowiła niepowtarzalną okazję do wymiany doświadczeń i określenia kluczowych obszarów w produkcji, przetwórstwie i marketingu produktów rolnych. Na stoisku zorganizowanym przez PAIH S.A. zostały zaprezentowane osiągnięcia polskiego sektora maszyn rolniczych, a także potencjał do rozwijania współpracy z zagranicznymi kontrahentami. Oprócz funkcji informacyjnej, polscy przedsiębiorcy korzystali z przestrzeni stoiska jako miejsca do spotkań B2B (część polskich przedsiębiorców przyjechało na targi bez własnych stoisk, jako zwiedzający), a także do ekspozycji własnych materiałów reklamowych (foldery, filmy). Uwagę przyciągały elementy kreatywne w postaci piramidy holograficznej oraz okularów w technologii 3D.

 

 

Drugiego dnia trwania targów na polskim stoisku odbył się briefing prasowy. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele mediów i zagraniczni dziennikarze, reprezentanci polskich przedsiębiorstw i innych gości odwiedzających stoisko. W czasie briefingu ekspert branżowy - prof. Florian Adamczyk z Przemysłowego Instytutu Maszyn Rolniczych - przedstawił prezentację dotyczącą osiągnięć i potencjału polskich przedsiębiorców branży maszyn i urządzeń, ze szczególnym uwzględnieniem maszyn rolniczych. Spotkanie poprowadziła Lyubov Papurina, Business Development Manager ZBH w Kazachstanie.

 

Ekspert branżowy przez cały czas trwania targów był do dyspozycji gości odwiedzających polskie stoisko. Profesor Florian Adamczyk udzielał szczegółowych informacji o polskim sektorze maszyn i urządzeń wszystkim zainteresowanym.

 

 

Również podczas targów polscy przedsiębiorcy mogli nawiązać bezpośredni kontakt z Zagranicznym Biurem Handlowym w Kazachstanie. Lyubov Papurina przeprowadziła szereg spotkań z przedstawicielami polskich firm, które były obecne na targach. Polscy przedsiębiorcy w trakcie tych rozmów mogli dokładnie przedstawić swoje oczekiwania oraz doświadczenia w odniesieniu do współpracy z kazachskimi partnerami. Na uwagę zasługuje fakt, że polskie stoisko odwiedzali również przedstawiciele kazachskiego biznesu zainteresowani współpracą z polskimi firmami i inwestycjami w Polsce. Oni również uzyskiwali odpowiedzi na nurtujące ich pytania u Profesora Adamczyka oraz Lyubov Papuriny.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Automaty wydające, vendingowe

ASD Systems - Producent automatów wydających. Automaty wydające i autorska aplikacja IDS wspomag...
Polska - BIELSKO-BIAŁA 2021-02-16 Dodał: HUBERT WRÓBLEWSKI Handel, IT/ICT, Produkcja pozostałych maszyn, Maszyny i urządzenia, Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

Produkcja elektroniki przemysłowej i oprogramowania

KSK Developments specjalizuje się w produkcji elektroniki przemysłowej i oprogramowania z element...
Polska - ZABRZE 2021-01-22 Dodał: Paweł Kasperek IT/ICT, Transport i logistyka, Budownictwo, Maszyny i urządzenia, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Produkcja elektroniki przemysłowej i oprogramowania

KSK Developments specjalizuje się w produkcji elektroniki przemysłowej i oprogramowania z element...
Polska - ZABRZE 2021-01-22 Dodał: Paweł Kasperek IT/ICT, Transport i logistyka, Budownictwo, Maszyny i urządzenia, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert