Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolskie stoisko narodowe na targach AgroWorld Kazakhstan

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2018-10-24 12:25:34
targi, targi rolne, targi rolnicze, ałmaty, kazachstan, agroworld, agroworld kazakhstan, rolnictwo, maszyny i urządzenia, promocja polskiej branży maszyn i urządzeń, polskie stoisko narodowe, briefing prasowy, spotkania b2b, polskie firmy, maszyny, urządzenia, maszyny rolnicze, zbh astana, polska agencja inwestycji i handlu, paih, 2018, bpp

W dniach 31 października - 2 listopada 2018 r. odbędzie się w Ałmaty 13. Międzynarodowa wystawa rolnicza w Azji Środkowej pod nazwą "AgroWorld Kazakhstan". Targi te stanowią platformę wymiany informacji o nowościach i innowacjach w branży rolno-spożywczej. Liczna reprezentacja ze strony przedsiębiorców stanowi niepowtarzalną okazję do wymiany doświadczeń i określenia kluczowych obszarów w produkcji, przetwórstwie i marketingu produktów rolnych.

Na imprezie nie mogło zabraknąć polskiego stoiska narodowego, zorganizowanego przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Na stoisku prezentowane będą osiągnięcia polskiego sektora maszyn rolniczych, a także potencjał do rozwijania współpracy z zagranicznymi kontrahentami.

 

Oprócz funkcji informacyjnej, polscy przedsiębiorcy będą mogli wykorzystać przestarzeń stoiska jako miejsce spotkań B2B, a także do ekspozycji własnych materiałów reklamowych. Przez cały czas trwania targów do dyspozycji gości będzie również ekspert branżowy, który udzielać będzie szczegółowych informacji o polskim sektorze.

 

Wraz z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej branża maszyn rolniczych stała się jedną z najszybciej rozwijających się i eksportujących swoje produkty. Wartość polskiego eksportu maszyn i urządzeń rolniczych w 2017 r. wyniosła blisko 1,2 mld euro i była o 18,4% większa w porównaniu z analogicznym okresem 2016 r.

 

Obecnie w Polsce działa kilkaset rodzimych firm produkujących maszyny wykorzystywane w pracach rolnych. Systematycznie notuje się wzrost popytu na sprzęt rolniczy. Szacuje się, że sprzedaż środków mechanizacji rolnictwa w okresie styczeń-lipiec 2018 r. była od kilku do kilkunastu procent większa niż rok wcześniej. Dowodzi to jakości i przystępnej ceny polskich produktów.

 

Kazachstan jest głównym polskim rynkiem eksportowym w regionie Azji Centralnej. Zajmuje również ważne miejsce w relacjach z krajami wschodnimi oraz polskiej ekspansji eksportowej na rynkach azjatyckich. Polski eksport do Kazachstanu w 2017 r. wyniósł 1,8 mld zł. Import z Kazachstanu jest prawie dwukrotnie wyższy i zdominowany przez surowce. W strukturze eksportu towarów z Polski do Kazachstanu aż 26,7% stanowi przemysł elektromaszynowy, zaś 10% maszyny, urządzenia i części mechaniczne. Ze względu na znaczenie rynku kazachstańskiego i potrzebę wspierania interesów polskich przedsiębiorców w Kazachstanie powołana została - na podstawie umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Republiki Kazachstanu o współpracy gospodarczej - Polsko-Kazachstańska Komisja Międzyrządowa ds. Współpracy Gospodarczej. Komisja zajmuje się m.in. oceną stanu współpracy w poszczególnych obszarach, proponowaniem nowych inicjatyw ukierunkowanych na rozwój dwustronnej współpracy, a także proponowaniem sposobów rozwiązania kwestii problemowych w stosunkach dwustronnych. Dotychczas przeprowadzono osiem posiedzeń Komisji - ostatnie 19 czerwca 2018 r. - odbyło się w Astanie.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Automaty wydające, vendingowe

ASD Systems - Producent automatów wydających. Automaty wydające i autorska aplikacja IDS wspomag...
Polska - BIELSKO-BIAŁA 2021-02-16 Dodał: HUBERT WRÓBLEWSKI Handel, IT/ICT, Produkcja pozostałych maszyn, Maszyny i urządzenia, Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

Produkcja elektroniki przemysłowej i oprogramowania

KSK Developments specjalizuje się w produkcji elektroniki przemysłowej i oprogramowania z element...
Polska - ZABRZE 2021-01-22 Dodał: Paweł Kasperek IT/ICT, Transport i logistyka, Budownictwo, Maszyny i urządzenia, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Produkcja elektroniki przemysłowej i oprogramowania

KSK Developments specjalizuje się w produkcji elektroniki przemysłowej i oprogramowania z element...
Polska - ZABRZE 2021-01-22 Dodał: Paweł Kasperek IT/ICT, Transport i logistyka, Budownictwo, Maszyny i urządzenia, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert