Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuChcąc sprzedawać w Rosji musisz być w Nowokuźniecku

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2018-07-02 13:51:36
targi, nowokuźnieck, rosja, ugol rossii, targi górnicze, maszyny i urządzenia, promocja polskiej branży maszyn i urządzeń, polskie stoisko narodowe, briefing prasowy, polskie firmy, maszyny, urządzenia, polska agencja inwestycji i handlu, paih, 2018, bpp

25. edycja targów Ugol Rosii zakończyła się pełnym sukcesem. Od 5 czerwca 2018 r., przez cztery kolejne dni, na 40 tys. metrów kwadratowych swoją ofertę przedstawiło ponad 600 wystawców z 24 krajów z całego świata. Wśród nich było 12 polskich firm, które aktywnie wspierała Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH).

Wizyta delegacji rosyjskiej na polskim stoisku narodowym

Od 5 do 8 czerwca br. w Nowokuźniecku odbywały się największe targi górnicze nie tylko w samej Rosji, ale w całym regionie. Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) aktywnie wspierała tam działania dwunastu polskich producentów, którzy byli obecni ze swoimi standami. Dla wszystkich udostępniła stoisko narodowe na którym prowadzone były nie tylko rozmowy handlowe, ale również aktywnie prezentowano potencjał sektora polskich maszyn i urządzeń m.in. poprzez dystrybucję folderów branżowych czy ofert poszczególnych firm czy regionów, jak również wyświetlając filmy promocyjne. Uwagę odwiedzających przyciągała nie tylko atrakcyjność wizualna stoiska, ale również elementy kreatywne w postaci piramidy holograficznej oraz filmów sferycznych. Najważniejsza była jednak możliwość uzyskania eksperckich informacji, których udzielał m.in. prof. Piotr Czaja z AGH. Na potrzeby dziennikarzy, liderów opinii jak i reprezentantów poszczególnych firm PAIH zorganizował briefing prasowy. Wśród licznie odwiedzających polskie stoisko był m.in. Sergey Tsivilev, gubernator obwodu kemerowskiego oraz Sergey Kuznetzov, burmistrz Nowokuźniecka.

 

Oficjalne otwarcie targów Ugol Rosii

 

- Targi w Nowokuźniecku są najważniejszym wydarzeniem branżowym w całym regionie. Powszechnie uważa się, że chcąc sprzedawać w Rosji musisz tu być - podkreśla Marek Sieczkowski, project manager PAIH odpowiadający za branżę maszyn i urządzeń w ramach projektu BRAND - dzięki wieloletniemu doświadczeniu, które zaowocowało własnymi bazami serwisowymi i wysoką renomą jesteśmy dziś bardzo dobrze postrzegani w światowym górnictwie. Pomimo rosnącej konkurencyjności naszą przewagą wciąż jest wysoka jakość przy umiarkowanych cenach oraz doskonała elastyczność we współpracy. Efektem są wciąż nowe kontrakty, które negocjowaliśmy także podczas tegorocznych targów Ugol Rosii.

 

Polscy przedstawiciele na stoisku narodowym zorganizowanym przez PAIH

 

Nowokuźnieck leży w górniczym zagłębiu kuźnieckim położonym w południowej części środkowej Syberii między obwodem nowosybirskim i krajem krasnojarskim. To właśnie tu wydobywa się ponad 200 mln ton węgla kamiennego, co oznacza, że jest to rejon o największym wydobyciu w całej Rosji (56% krajowego wydobycia). Pracuje tu 58 kopalni podziemnych i 36 odkrywkowych.

 

W Nowokuźniecku zaprezentowano najnowocześniejsze maszyny górnicze

 

Choć wprowadzane nowe rozwiązania w branży górniczej minimalizują ryzyko awarii to wciąż jednak przestoje spowodowane wyłączeniem urządzeń przynoszą olbrzymie straty dla kopalń. Dlatego też kluczową rolę odgrywa sprawny i kompetentny serwis. Przykładem wyjścia naprzeciw oczekiwaniom rynku w tym zakresie jest polska firma FAMUR S.A., która podpisuje kolejne kontrakty. Na początku roku spółka poinformowała o nowej umowie na dostarczenie kompleksu wydobywczego do kopalni Jubilejnaja. Wcześniej jej przedstawiciele chwalili się zamówieniami m.in. na dostawę obudowy zmechanizowanej do kopalni im. S.M. Kirova o wartości 24 mln euro, a także kompleksu ścianowego do kopalni "Czertinskaja-Koksowaja", w ramach wartego 17,5 mln euro kontraktu realizowanego dla OOO "MMK - UGOL". Z kolei w listopadzie ubiegłego roku OOO FAMUR podpisał umowę na kwotę ok. 73 mln zł, której zakres obejmuje dostawę kompleksu ścianowego do kopalni Uwalnaja, należącej do AO UK Sibirskaja.

 

Debata o przyszłości Nowokuźniecka, w której udział wzięli przedstawiciele PAIH

 

Polska branża maszyn jest jednym z 12 priorytetowych sektorów polskiej gospodarki, które mają największą szansę na globalny sukces. Bogate zasoby naturalne (np. 6. miejsce w produkcji miedzi), sprzyjające warunki do działalności rolniczej (2,2% udział w światowym eksporcie pszenicy), jak również wysoka kultura techniczna połączona z wieloletnim doświadczeniem i niskimi kosztami pracy zaowocowały bogatą ofertą specjalistycznych urządzeń. Już dziś połowa ich krajowej produkcji trafia na eksport, głównie do Niemiec, Chin czy Rosji odnotowując znaczące udziały w światowym rynku (np. 2% traktorów, 1,5% specjalistycznych maszyn górniczych czy 1% dźwigów budowlanych).

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Automaty wydające, vendingowe

ASD Systems - Producent automatów wydających. Automaty wydające i autorska aplikacja IDS wspomag...
Polska - BIELSKO-BIAŁA 2021-02-16 Dodał: HUBERT WRÓBLEWSKI Handel, IT/ICT, Produkcja pozostałych maszyn, Maszyny i urządzenia, Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

Produkcja elektroniki przemysłowej i oprogramowania

KSK Developments specjalizuje się w produkcji elektroniki przemysłowej i oprogramowania z element...
Polska - ZABRZE 2021-01-22 Dodał: Paweł Kasperek IT/ICT, Transport i logistyka, Budownictwo, Maszyny i urządzenia, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Produkcja elektroniki przemysłowej i oprogramowania

KSK Developments specjalizuje się w produkcji elektroniki przemysłowej i oprogramowania z element...
Polska - ZABRZE 2021-01-22 Dodał: Paweł Kasperek IT/ICT, Transport i logistyka, Budownictwo, Maszyny i urządzenia, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert