Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWiosna polskich maszyn i urządzeń

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2018-06-15 11:33:09
maszyny i urządzenia, promocja polskiej branży maszyn i urządzeń, polskie stoisko narodowe, ekspansja zagraniczna, polskie firmy, lista firm, targi, ugol rossii, nowokuźnieck, rosja, kazcomak, astana, kazachstan, maszyny, urządzenia, spotkania b2b, polska agencja inwestycji i handlu, paih, 2018, bpp

Już w czerwcu rozpoczyna się promocja polskiej branży maszyn i urządzeń na największych imprezach wystawienniczych na świecie. Pierwsze stoiska narodowe, wspierające ekspansję zagraniczną naszych przedsiębiorstw, powstaną na targach Ugol Rossii w Nowokuźniecku oraz KazComak w Astanie.

Polska branża maszyn jest jednym z 12 priorytetowych sektorów polskiej gospodarki, które mają największą szansę na globalny sukces. Bogate zasoby naturalne (np. 6 miejsce w produkcji miedzi), sprzyjające warunki do działalności rolniczej (2,2% udział w światowym eksporcie pszenicy), jak również wysoka kultura techniczna połączona z wieloletnim doświadczeniem i niskimi kosztami pracy zaowocowały bogatą ofertą specjalistycznych urządzeń. Już dziś połowa krajowej ich produkcji trafia na eksport, głównie do Niemiec, Chin czy Rosji odnotowując znaczące udziały w światowym rynku (np. 2% traktorów, 1,5% specjalistycznych maszyn górniczych czy 1% dźwigów budowlanych).

 

Projekt "Promocja gospodarki w oparciu o polskie marki produktowe - Marka Polskiej Gospodarki - Brand" poddziałanie 3.3.2 przeznaczony jest dla przedsiębiorstw z sektora MŚP. Przez dwa lata będą mogli oni bezpłatnie organizować spotkania B2B oraz przedstawiać swoją ofertę handlową w postaci filmów promocyjnych, folderów czy ulotek na budowanych stoiskach narodowych. O ich dystrybucję zadba Polska Agencja Inwestycji i Handlu, która dużą atrakcyjność wizualną stoisk wzmocniła działaniami kreatywnymi w postaci piramidy holograficznej czy filmów sferycznych. Na pytania odwiedzających odpowie ekspert branżowy, który także, specjalnie na potrzeby dziennikarzy podczas briefingu prasowego, przedstawi potencjał polskiej branży maszyn i urządzeń.

 

- Promocję branży maszyn i urządzeń rozpoczniemy obecnością na targach w Rosji. Zaledwie kilka dni później będziemy na targach KazComac w Kazachstanie, które towarzyszą Światowemu Kongresowi Górniczemu - mówi Robert Zawadzki, z-ca dyrektora Departamentu Promocji Gospodarczej PAIH - po targach górniczych rozpoczniemy działania na imprezie rolniczej w Kazachstanie. Działania w tym roku kończymy dużymi wydarzeniami w Chinach i Indiach.

 

Szacuje się, że największą imprezę górniczą w Rosji, targi Ugol Rossii, odwiedzi blisko 35 tys. osób. Od 5 do 8 czerwca na 40 tys. metrów kwadratowych swoją ofertę przedstawi ponad 600 wystawców z 24 krajów z całego świata. Wśród nich będą również polscy producenci maszyn i urządzeń. Ich potencjał prezentowany będzie na stoisku narodowym (1C9), na którym 6 czerwca o godz. 11:00 odbędzie się briefing prasowy.

 

Lista uczestników targów

 

Od 19 czerwca Astana będzie gospodarzem najważniejszego wydarzenia branży górniczej - 25-tego Światowego Kongresu Górniczego. W tegorocznej edycji, pod hasłem "Innowacyjna potęga - krok do przodu w kierunku rozwoju globalnego przemysłu górniczego" planowany jest udział ponad 1500 uczestników z 50 państw. Swój udział potwierdziły już misje z Australii, Austrii, Francji, Kanady, Norwegii i Polski. W tym samym czasie odbędzie się również Polsko-Kazachstańskie Forum Gospodarcze pod przewodnictwem Pana Tadeusza Kościńskiego, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii RP. W spotkaniu wezmą udział m.in.: Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii Rzeczypospolitej Polskiej, Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A., Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH S.A. w Kazachstanie jak również duże polskie firmy, jak Jastrzębska Spółka Węglowa S. A. i Famur S.A. Podczas kongresu przewidziane są również targi KazComak, na których blisko 300 firm z 28 krajów zaprezentuje swoją ofertę. Potencjał polskiej branży maszyn i urządzeń prezentowany będzie na stoisku narodowym (A121), gdzie 20 czerwca o godz. 14:30 zapraszamy na briefing prasowy.

 

Lista uczestników targów

 

Równolegle będą miały miejsce targi Mining World Central Asia oraz Astana Mining and Metallurgy, łączące w sobie zarówno formę kongresu, jak i targów.

 

Więcej informacji o programie promocji branży maszyn i urządzeń: www.polish-machine.com
Pliki do pobrania

Catalogue - Polish companies at Ugol Rossii 2018 - English
pdf | 167.78 KB
Pobierz
Catalogue - Polish companies at Ugol Rossii 2018 - Russian
pdf | 194 KB
Pobierz
Catalogue - Polish companies at Kazcomak 2018 - English
pdf | 172.84 KB
Pobierz
Catalogue - Polish companies at Kazcomak 2018 - Russian
pdf | 199.87 KB
Pobierz

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Automaty wydające, vendingowe

ASD Systems - Producent automatów wydających. Automaty wydające i autorska aplikacja IDS wspomag...
Polska - BIELSKO-BIAŁA 2021-02-16 Dodał: HUBERT WRÓBLEWSKI Handel, IT/ICT, Produkcja pozostałych maszyn, Maszyny i urządzenia, Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

Produkcja elektroniki przemysłowej i oprogramowania

KSK Developments specjalizuje się w produkcji elektroniki przemysłowej i oprogramowania z element...
Polska - ZABRZE 2021-01-22 Dodał: Paweł Kasperek IT/ICT, Transport i logistyka, Budownictwo, Maszyny i urządzenia, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Produkcja elektroniki przemysłowej i oprogramowania

KSK Developments specjalizuje się w produkcji elektroniki przemysłowej i oprogramowania z element...
Polska - ZABRZE 2021-01-22 Dodał: Paweł Kasperek IT/ICT, Transport i logistyka, Budownictwo, Maszyny i urządzenia, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert